Zajímavosti v Mikroregionu

 

Lidové tradice

Seznamte se s našimi lidovými kroji, lidovými řemesly a výrobky, lidovou architekturou.

 

 

 

Památky a zajímavé osobnosti

Památky, zámky, tvrz, zajímavé osobnosti … to vše najdete v Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko.

 

 

 

Nejzajímavější akce po celý rok

Po celý rok vám všechny členské obce Mikroregionu Ostrožsko-Veselsko nabízí spoustu lákavých akcí.

 

 

Putování za vínem

Vinařů je u nás nespočet, stejně tak jsou tu vinotéky, nebo vinařské akce a místní speciality. Abyste nebloudili dlouho v cestě za lahodným vínem, nabízíme vám přehled všech informací, které se týkají vína, vinařství, ale i místní gastronomie.

 

 

Poznejte naše přírodní krásy

Za unikátními krásami přírody se nemusíte vydávat do vzdálených koutů světa. Jsou blízko, můžete objevovat kouzlo lesa, luk, potůčků…zastavte se. Slyšíte to ticho? Jen listí na stromech šustí, ptáci zpívají, šumí obilí… Nechte se vést přírodou. Přirozenou osou tohoto regionu je široké údolí řeky Moravy, kde najdete turistickou vodní cestu „Baťův kanál“  Přijeďte a poznejte pohostinný kraj vína a krásné přírody.

 

 

Letní aktivity

Přirozenou osou tohoto regionu je široké údolí řeky Moravy. Po turistické vodní cestě „Baťově kanále“ se můžete vydat z Uherského Ostrohu až do Strážnice nebo až do Otrokovic. Na kole nebo pěšky můžete poznávat vinařské a cyklistické stezky, malebný kraj spisovatele Zdeňka Galušky (Slovácko sa súdí a nesúdí). Cestou na nedaleké Horňácko zhlédnete krajinnou oblast Bílých Karpat, bukové lesy a rozkvetlé louky s orchidejemi. Přijeďte a poznejte pohostinný kraj vína a krásné přírody.

 

 

Zimní aktivity

Jak letní, tak zimní období je ideální čas pro odpočinek. Ostrožsko i sousední Horňácko nabízí řadu možností, jak strávit zimní dovolenou. Můžete vyrazit na lyže na upravené sjezdovky, nebo se třeba kochat okolní přírodou na běžkách. A pokud by venku byla příliš velká zima, není nic snazšího, než si vybrat z nepřeberného množství indoorových aktivit. Poznejte kouzelnou zimu v našem regionu.