Rybaření

Kapitální úlovky ryb přivádí v posledních letech k břehům Moravy stále více rybářů. Můžete zajít k slepým ramenům řeky Moravy mezi Uherský Ostrohem a Veselím nad Moravou. Nebo se nechat zlákat jezery v Ostrožské Nové Vsi…

Možnost k rybaření v Ostrožské Nové Vsi nabízí Štěrková jezera. Hostovací povolenky koupíte v MO MRS v Kunovicích na Bělince č.p. 1459 info: www.momrs-kunovice.cz nebo v Ostrožské Nové Vsi v restauraci „ HAMI BAR“ tel.: 572 598 332.

Dalším vodním prvkem v našem regionu je vodní nádrž v Blatničce. Zde si na své příjdou opět rybáři, a pokud jejich úlovek nebude nijak oslnivý, mohou navštívit tradiční výlov přehrady Blatnička, který je spojen s prodejem živých ryb a rybích specialit. Slavnostní výlov ryb z přehrady je v měsíci říjnu. Rybářství Minařík, kontakt: +420 518 331 200, 737 269 358, e-mail: jminarik@chemsearch.cz

Podobnou možnost nabízí i tzv. hlucká přehrada Býčina (oficiální název vodní nádrž Díly) – sice se zde nedělá výlov rybníku, ale místní rybářské a myslivecké sdružení tu pořádá noc s rybími specialitami.

Poslední velkorysou možností k rybaření jsou slepá ramena řeky Moravy mezi Uherský Ostrohem a Veselí nad Moravou – při pohledu na mapu spatříte řadu starých ramen Moravy, která byla odříznuta od hlavního toku při její regulaci.