Památky a zajímavé osobnosti

Památky

Kostely v obcích Ostrožska jsou krásné… mnoho z nich bylo za druhé světové války poškozených, některé byly vypáleny ještě dříve. Díky obětavosti a silné víře některých lidí se podařilo mnoho z nich udržet bohatě zdobené až do dnešních dnů. Některé byly vystaveny jako poděkování za uzdravení.

 

 

Zámek, tvrz

Šlechtické rody s jejich bohatou historií dodnes připomínají některé zámky a tvrz v Hluku. Byly chloubou měst, bohužel se na nich podepsal zub času. Zámek ve Veselí nad Moravou dlouhá léta čeká na opravu, snad se jí i brzo dočká. Městský úřad v Uherském Ostrohu najdete v opravených prostorách bývalého zámku – prohlédnout si můžete zámeckou galerii v druhém patře. Hlucká tvrz už dnes slouží spíše jako kulturní středisko, je zde ale malé muzeum mapující život Hlučanů.

 

Zajímavé osobnosti

Jako všude jinde se u nás rodí lidé dobří, ale i ti méně. Pochlubit se můžeme také známými osobnostmi, které dělaly čest svému rodnému místu. Byli to lidé vzdělaní, sportovně nadaní, obdařeni darem malování nebo hlasu, ale také lidé se smyslem pro humor, což dokládá ostrožský rodák Zdeněk Galuška.