Vinařství a místní speciality

Vinaři a vinotéky

Vinařů je u nás nespočet, stejně tak jsou tu vinotéky. Abyste nebloudili dlouho v cestě za lahodným vínem, nabízíme vám přehled všech našich vinařů a vinoték.

 

 

Vinařské akce

Nejen prací živ je člověk, ale také zábavou. Náročná práce na poli i ve vinicích bývá každoročně odměněna pěknými akcemi, které připravují místní nejen pro sebe, ale také pro všechny návštěvníky z blízkého a širokého okolí.

 

 

O víně

Od chvíle vypěstování k lahvím vína vede dlouhá cesta. Vinaři mají po celý rok spoustu práce, aby připravili vína, která zachutnají všem návštěvníkům tohoto kraje.

 

 

Vinařské oblasti

Česká republika je podle vinařského zákona č. 321/2004 z 28. 4. 2004 rozdělena na dvě vinařské oblasti – Čechy a Morava. Tyto oblasti členíme na podoblasti, které se dále dělí na vinařské obce.

 

 

Slivovice a ovocné destiláty

Ostrá na povrchu a přitom jemná a lahodná, která zahřeje. Taková je naše slivovica, meruňkovica či ořechovka. Vedle vína jsou typickým alkoholickým nápojem, pro který se tu sadí desítky ovocných stromů.

 

 

Místní speciality

Z vůní a chutí se vám na mnoha místech zatočí hlava. Voní po švestkách a chutná po medu. Koláčky i výborné klobásky – tak chutná Ostrožsko.